CZYM JEST ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA?

Światowy Dzień Środowiska (ang. World Environment Day) obchodzony jest co roku 5 czerwca w ponad 150 państwach świata. Miliony ludzi angażują się w tym dniu w działania na rzecz ochrony i odbudowy środowiska na Ziemi.

W tym roku przypada 50. rocznica obchodów Światowego Dnia Środowiska, ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ciągu pięćdziesięciu lat, dzień ten urósł do rangi największego globalnego wydarzenia, w którym celebrujemy odnowienie naszych więzi ze środowiskiem naturalnym.

Obchody Światowego Dnia Środowiska na całym świecie koordynuje Program ONZ ds. Środowiska (UN Environment Programme, UNEP), stymulując i zapraszając globalną społeczność do dostrzeżenia i rozwiązania najważniejszych aktualnych problemów wynikających z niezrównoważonego korzystania z zasobów naszej planety. W Polsce, wydarzenia z okazji Święta koordynowane są przez UNEP/GRID-Warszawa w ramach kampanii #DlaPlanety.

Dołącz do nas!Wspólnie zakończmy epokę zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi
Dowiedz się więcej o źródłach problemu,
poznaj gotowe rozwiązania, włącz się w działania i powiedz o tym innym!
Beat Plastic Pollution (Film UNEP)
OBEJRZYJ FILM
Poradnik: Jak zakończyć problem zanieczyszczeń?
CZYTAJ WIĘCEJ
Solutions to Plastic Pollution (EN)
CZYTAJ WIĘCEJ
Gdzie działamy?
ZAANGAŻUJ SIĘ!
Solutions to Plastic Pollution
Konferencja z okazji 50. Światowego Dnia Środowiska
5 czerwca 2023

UNEP/GRID-Warszawa - nasza organizacja została ustanowiona w 1991 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy United Nations Environment Programme (UNEP) a Rządem Polskim. Od tego czasu realizujemy w Polsce misję UNEP, działając na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

#DlaPlanety edycje: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018
© 2023 UNEP/GRID-Warszawa, w strukturze Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa; tel. +48 22 840 6664, e-mail: grid@gridw.pl